586ZOBRAZENÍ

Amerika je zemí přistěhovalců, a tak není divu, že zdejší kuchyně patří k jedněm z nejrozmanitějších na světě. Každý národ, který se do Ameriky přistěhoval si s sebou přinesl svoje zvyky a svoje pokrmy.

Bohaté snídaně

Americké snídaně bývají bohaté a v mnohém podobné těm našim. Američané pijí mléko a kávu, jedí vajíčka. Ta mohou být míchaná, vařená natvrdo, upravená jako volská oka nebo jako omeleta. Oblíbené jsou také různé cereálie. Setkat se tu však můžete i s pokrmy, které jsou v naší kuchyni neznámé. Mezi ně patří například nastrouhané a osmažené brambory nazývané hashbrowns.

Rychlý oběd, velká večeře

Oběd Američané odbývají v restauracích rychlého občerstvení. Největším jídlem dne je v Americe večeře. V tu dobu se rodina schází u společného stolu, ať již doma nebo v restauraci.

Základem jsou hamburgery

A co Američané jedí? I přes veškerou různorodost americké kuchyně je typickým jídlem Ameriky známý hamburger, tedy plátek smaženého mletého masa vložený mezi dvě půlky nasládlé housky.Hotdogy, steaky, pizzy, kuřecí křídla

Kromě hamburgerů Američané s oblibou konzumují hotdogy, steaky, pizzu, kuřecí křídla a mnoho dalších pokrmů, známých z mezinárodní kuchyně. Přílohy bývají v Americe smažené. Američané si dopřávají hranolky, americké brambory, ale i smaženou cibuli. Kromě toho se podávají jako příloha i rozmanité saláty ochucené dresinky.

Sladká tečka na závěr

Sladkou tečkou na závěr bývá v Americe zmrzlina, koláč, nazývaný pie, nebo sušenka. Američané rozlišují dva druhy sušenek, sladké cookies a slané crackers. Jídlo zapíjí sladkými nápoji. Kola i ostatní studené nápoje se pijí s ledem, na kterém místní obyvatelé opravdu nešetří, klidně jím naplní polovinu skleničky.

Restaurace nabízejí slevy

Americké restaurace nebývají levné. V určitých hodinách, nazývaných happy hour, však nabízejí levnější pokrmy. Zpravidla se jedná o několik hodin denně. Americké restaurace bývají trojího druhu. Setkáte se tu s tradičními restauracemi, rychlým občerstvením i bufety.

Italská i čínská jídla

Restaurace bývají zaměřeny na určitý druh jídla, nabídnou vám kuchyni italskou, čínskou, mexickou, ale mohou se zde podávat i třeba jen ryby nebo mořské plody. Restaurace bývají obvykle součástí nějakého řetězce.

McDonald's, KFC

Restaurace rychlého občerstvení, tzv. fastfoody, jsou levnější než klasické restaurace. Najdete mezi nimi známé restaurace McDonald's, KFC , Burger King, ale i Taco Bell, zaměřený na mexickou kuchyni nebo Subway, kde dostanete sendviče.

Recept na závěr

Hovězí steak:
600 g hovězí svíčkové, olivový olej, 2 stroužky česneku, drcený barevný pepř, zelená petrželka, rozmarýn, sůl
Nakrájené steaky se obalí v barevném pepři a naloží na několik hodin do směsy olivového oleje s česnekem, špetkou soli, rozmarýnem a nadrobno rozsekanou zelenou petrželkou. Maso se pak opeče na grilu. Griluje se dorůžova, což trvá zhruba 10 minut.