141ZOBRAZENÍ

Formálnost jde letos stranou. Je až podivuhodné, s jakou lehkostí dokázala značka Hermès udělatze sak a společenských kalhot volnočasové pohodové oblečení. Jejich kombinování sak s džínsami nebonaopak společenských kalhot se svetry a tričky je maximálně nenucené a velmi sexy.

Celá kolekce se nese v přirozeném, přírodním duchu. Z barev převládá černá, šedá a všemožnéodstíny hnědé a modrá. I střihové kontury napovídají o sympatiích s pohodlností, a neméně praktickáje kombinovatelnost, která je outfitům Hermès zcela vlastní. Většina modelů se držela skromnénenápadnosti, mnohdy jediným oživením outfitů byly šály, šátky nebo kravaty.

S originalitou opatrně

Aktuální pánská kolekce Hermès má množství naprosto okouzlujících kousků, které by jednoznačněudělaly prince z každého obyčejného kluka ve vašem sousedství. Na druhou stranu se ale tentokrátnávrháři dopustili i několika málo přehmatů.

Šortky? Proč ne... Minišortky kousek pod zadek? No, může být… Pokud jste ovšem slečna. Pánůmby výsada miniaturních kraťas měla být povolena možná tak v případě spodního prádla. Jinak působíupnuté mini kousky poněkud zvláštně.

Druhým mínusem kolekce jsou ony oblíbené pestrobarevné šátky. Oživování outfitů pestřejšímiprvky je perfektní, ale rozhodně by to neměl být například zářivě oranžový šátek s puntíky (pokudtedy nejdete zrovna na maškarní za Ferdu mravence) nebo něžně modroučká hedvábná šála (pokud tedynechcete vypadat všelijak jinak, než mužně).

A zatřetí – co jsou sakra ty tlusté řasené pásy? Originalitu a smysl pro upoutání pozornosturčitě pánové uvítají, ale čeho je moc, toho je příliš.

Král pohodlné elegance

Naopak na poli elegantních outfitů Hermès boduje, ba co víc – dokonce kraluje! Ty stylovékombinace, příjemné svetříky, košile, a zkrátka všechen ten půvab francouzského elegantního stylu,to je naprostá lahůdka.

Kolekci ocení všichni muži, kteří rádi vypadají elegantně a svůdně, aniž by museli nositupnuté nažehlené obleky a škrtící kravaty. Podzimní Hermès má šmrnc, eleganci i svůdnost, a přestoje naprosto nenucená a pohodová. Jednotlivé kousky oblečení se dají libovolně kombinovat a navícjsou vyrobeny z kvalitních a zároveň praktických materiálů – co víc si přát.