126ZOBRAZENÍ

Upravené vlasy vypadají krásně. Je to hned druhá věc, které si na Vás jiná osoba všimne. Samozřejmě hned po oblečení. Nezáleží však jen na střihu a barvě účesu. Důležité je, aby naše vlasy nejen vypadaly zdravě, ale také, aby zdravé byly. Na první pohled musí být vidět jejích kvalita a vitalita.

Nejčastějším problémem, kterým trpí miliony lidí po celém světě, jsou roztřepené zničené konce vlasů. Pohled na takové konečky úplně kazí celkový dojem z účesu. Pokud máte viditělně roztřepené konce žádná barva ani malír Vám nepomůže. Proto je důležité zacházet s vlasy tak, aby nás roztřepené konečky nemusely trápit.

Docílit toho lze bohužel jedině zastřihnutím konečků, jelikož žádné jiné opatření nejsou dlouhodobě účinné. Lidé se často obrací na všelijaké kosmetické přípravky a věří, že se konečky zregenerují a uzdraví. Poškozené konce už však nic nezachrání. Samozřejmě je možné využít určitých přípravků na vlasy, které mohou na krátkou dobu vyvolat dojem zdravých vlasů, ovšem po čase zjistíte, že Vaše vlasy jsou stále roztřepené a zničené. Konečky by se měly zastříhávat každých zhruba 6 týdnů.

Co však můžete udělat, je třepení konečků zpomalit. A to správnou péčí o Vaše vlasy. Používat kvalitní kosmetické přípravky a především správně se o vlasy starat. To znamená pečlivě a hlavně správně si vlasy umývat a foukat.

Vyzkoušet můžete také různé domácí recepty, které Vaším vlasem určitě neublíží. Avšak dobrý výsledek také není zaručen.

Medová maska

Potřebujete 1 lžíci medu, 1 lžíci olivového panenského oleje a 1 žloutek. Všechno smíchejte dohromady a naneste na vlasy. Po 15 minutách opláchněte.Banánová kůra

Připravte si 1 čerstvý banán, 1 lžíci olivového oleje a 15 kapek citrónové šťávy. Banán rozmačkejte a přimýchejte olej a citrónovou šťávu. Směrem od konečků ke kořínkům naneste na vlasy, přikryjte plastou fólií, poté ručníkem a nechte 15 minut působit. Nakonec omyjte šampónem. Email (nebude zobrazen) (povinné pole)