397ZOBRAZENÍ

Většina žen, které mají kudrnaté či vlnité vlasy, je chtějí narovnat a naopak ty s rovnými je chtějí mít natočené. To je normální. Málokdo je spokojený s tím, co má. Zde vás seznámíme s jedním z nejjednodušších způsobů rovnání vlasů, a to pomocí žehličky. Žehličky, nejčastěji vyrobené z kovu nebo keramiky, používají k narovnání vlasů teplo.

Proč raději keramické žehličky?
Žehličky s keramickým povrchem jsou pro vlasy méně škodlivé než kovové, protože navíc produkují páru. Ta přidá vlasům vlhkost, a vlasy se tak narovnají rychleji a efektivněji. Keramické žehličky také nezpůsobují natahování vlasů a jejich teplo není tak škodlivé, jako u kovových. Keramické desky vedou rychle teplo a je jen na vás, zvolit si optimální teplo pro vaše vlasy. Infračervené teplo upevní přírodní oleje, vlhkost a barvy ve vlasech, takže vaše vlasy budou mít lesklý a zdravý vzhled.

Jak na to?

1.Umyjte si vlasy
Nejprve si umyjte vlasy jemným šamponem vhodným pro váš typ vlasů. Vlasy oplachujte spíše vlažnou, než teplou vodou. Nakonec vlasy opláchněte studenou vodou. Odstraníte tak zbytky šamponu.

2.Naneste masku na vlasy
Na mokré vlasy naneste malé množství masky na vlasy, zaměřte se hlavně na konečky. Počkejte pár minut, aby se maska mohla dostat do vlasů a důkladně opláchněte. Maska vlasy vyživuje, zlepšuje jejich strukturu a přidává vlasům na lesku. Nejlepší je, aplikovat masku před každým rovnáním vlasů.

3.Použijte kondicionér
Použití kondicionéru je zásadní. Kondicionér dodá vlasům více vlhkosti a ty tak nebudou tolik trpět teplem žehličky. Kondicionér pokryje vlasy tenkým filmem, který uhladí zdrsněné buňky a vyplní nerovnosti povrchu. Dobrý kondicionér by měl vlasy vyživovat od kořínků a obnovovat jejich strukturu. Používáním kvalitního kondicionéru zabráníte suchým, lámavým a štěpícím se vlasům.

4. Vysušte vlasy ručníkem
Pomocí ručníku odstraňte z vlasů tolik vody, kolik je jen možné. Poté vlasy pročešte širokým hřebenem, nikdy ne kartáčem! Také vlasy nikdy netřete. Vlasy hřebenem opatrně oddělte.

5.Aplikujte sprej s tepelnou ochranou
Sprej s ochranou před tepelným poškozením vlasů je klíčový. Zejména při rovnání vlasů je velice důležité předejít ničení vlasů teplem. Některé ze sprejů s tepelnou ochranou také pomáhá narovnat vlasy, udržet v nich vlhkost a ochránit je před štěpením. Malé množství přípravku rozetřete v dlaních a naneste na vlasy.

6.Vysoušení vlasů fénem
Důkladně vysušte vlasy. Rozdělte vlasy na části a vysoušejte je postupně. Držte vlasy napjaté, namiřte fén směrem dolů a vysušte je. Nikdy nevystavujte nějakou část vlasů intenzivnímu teplu z fénu.

7.Vyžehlete vlasy
Začněte s narovnáváním vlasů. Rozdělte opět vlasy na menší části a začněte je narovnávat od kořínků ke konečkům. Nezapomeňte si nastavit teplotu, která bude vyhovovat vašemu typu vlasů. Vyhněte se přímému kontaktu žehličky s pokožkou hlavy, abyste zabránili spáleninám. Nikdy nenarovnávejte jednotlivé části vlasů více než dvakrát. Ujistěte se, že udržujete jemné napětí na vlasech.

8.Použijte stylingový přípravek
Nakonec použijte vlasové sérum, gel nebo vosk na vlasy. Nezapomeňte aplikovat přípravek na vlasy rovnoměrně, jinak mohou vlasy vypadat mastně. Prsty vlasy prohrábněte a urovnejte. Stylingový přípravek udrží vlasy v požadované pozici, umocní výsledný efekt a dodá delší trvanlivost rovných vlasů.

Shrnutí na závěr a další užitečné tipy:
Nezapomeňte: teplo, které vydává žehlička na vlasy je dost silné, aby mohlo mít škodlivý vliv na vaše vlasy.
Žehličku na vlasy a hloubkový kondicionér používejte maximálně jednou týdně. Zabráníte tak poškození vlasů.
Vždy použijte sprej s tepelnou ochranou.
Neaplikujte na vlasy příliš mnoho přípravků po sobě, aby nevypadaly mastně.
Investujte do dobré žehličky (nejlépe s keramickým povrchem).
Žehlete vlasy po malých částech, nepokoušejte se narovnat velké množství vlasů najednou.
Nežehlete vlasy příliš často, dopřejte jim pauzu, nechte je odpočinout si a zregenerovat se.
Nakupte si přípravky na vlasy od stejné značky. Přípravky tak budou na sebe navazovat a vzájemně se doplňovat.
Pokud použijete hrubý přípravek, který bude špatně působit na vlasy, může se poničit struktura vlasů a vlasy se tak mohou stát oslabenými a poškozenými.
Před rovnáním vlasů vždy použijte kondicionér nebo masku na vlasy.
Nikdy nerovnejte žehličkou mokré vlasy! Můžete tak vlasy spálit a vážně je poškodit.
Jednotlivé části vlasů rovnejte maximálně dvakrát za sebou.
Ujistěte se, že produkty, které používáte, jsou vhodné pro váš typ vlasů.
Vždy po použití žehličky vyčistěte její plochy čisticím přípravkem.
Nikdy mokré vlasy nekartáčujte, použijte hřeben, a to se zuby daleko od sebe.
Pamatujte: dobrý účes je nezbytný pro dosažení vašeho stylu.
Vždy vysušte vlasy před rovnáním vlasů.
Okamžitě po použití žehličku vypněte.
Nikdy nepoužívejte žehličku v koupelně.
Snažte se nedotýkat se často po narovnání svých vlasů.
Pamatujte: pravidelné teplo vlasy vysušuje a bere jim přírodní oleje, takže jsou pak vlasy více náchylné k třepení a poškození.