1504ZOBRAZENÍ

Nevíte jak oživit svůj účes? Už Vás nebaví klasické střihy? Vyzkoušejte netradiční hit poslední módy – copánky. Copánky se stávají stále populárnějšími. Mezi nejoblíbenější patří afro copánky Rasta a francouzské copánky. Exotický vzhled a neodolatelný půvab, to vše můžete získat právě díky copánkům.

Rasta copánkyRasta copánky pochází stejně jako dredy z Afriky. Dříve používali Afričané k pletení copánků přírodní materiály jako třeba palmové lýko. Dnes už máme modernější materiály. Nejčastěji se zaplétají pomocí různých druhů kanekalonu a to v mnoha odstínech. Někdy se používá levnější chemlon. Copánky se dají zaplést různě tlusté a seřazené např. do řad, či jako šachovnice. Je možné do nich připlétat také všelijaké ozdoby od korálku, mušliček, barevných bavlnek, až po zlaté a stříbrné nitě. Existuje mnoho možností jak udělat Rasta copánky výjimečné.

Péče o Rasta copánky je minimální. Stačí si jednou za dva až tři týdny umýt vlasy nejlépe bylinným šampónem bez kondicionéru. Po 5 měsících by se měly copánky rozplést.

Není doporučeno zaplétat Rasta copánky pokud máte trvalou nebo méně než před týdnem nabarvené vlasy. Minimální délka vlasů musí být 5 cm.

Francouzské copánkyFrancouzské copánky se dají si můžete nechat zaplést buďto, přímo po hlavě a nebo pouze na temeni hlavy. Stejně jako Rasta copánky se dají splétat s kanekalonem, chemlonem, bavlnkou či vlnou. Trvanlivost účesu záleží na sestřihu, který máte. Na delších a nesestříhaných vlasech vydrží déle. A nezapomínejte, že copánky Vám vlasy nepoškozují. Právě naopak, dochází k jejich regeneraci. Délka vlasů musí být minimálně 8 cm.

Návod na francouzský cop

Francouzský copánek je velmi oblíbený jednak díky exotickému vzhledu, jednak díky jeho praktičnosti. Ani jeho zapletení není nijak náročné. Pokusím se Vám to popsat v následujících bodech:

Vlasy si pořádně rozčešte Vezmi jeden pramen vlasů přímo nad čelem

Začni zaplétat jako klasický cop (tzn. ze tří pramenů)

Postupně přidávej vlasy po směru copánku a nezapomínej pořádně stahovat

V případě, že chcete uplést více francouzských copánků, si předem rozdělte vlasy na poloviny, čtvrtiny apod. a zaplétejte dle předchozích bodů