304ZOBRAZENÍ

Při psaní několikastránkového nákupního seznamu, mytí nádobí, žehlení, čistění oken, luxování, vaření nebo při jakékoliv ze sta dalších věcí co během dne uděláte, stihnete si vůbec všimnout kvality vašich nehtů?

Naše ruce jsou tak nedílnou součástí našeho každodenního života, že bychom se bez nich jen tak neobešli, a i přesto všechno neustále riskujeme jejich zdraví a sílu. Shon dnešní doby to ani jinak nedovoluje. Udělejte si chvilku každý den, nebo alespoň několikrát týdně, a porovnejte kvalitu s kolegyněmi. Vyviňte větší úsilí při péči o své nehty a buďte nadšeni tím, že krásnými nehty můžete doplnit svůj šatník a vytvořit si svůj vlastní osobní styl. Podívejme se na následující tipy, jak zlepšit zdraví a kvalitu nehtů.

Krásné, zdravé nehty
Pijte hodně vody. Udržujte své tělo hydratovaného každý den k vytvoření zdravých nehtů. Používejte zpevňující báze, oleje nebo laky na nehty, pokaždé když si najdete volnou chvilku. Posilte svůj jídelníček o vitamíny a doplňky stravy.Vaše nehty počítají s tím, že budou pravidelně vyživovány a regenerovány vzhledem k vaší stravě. Neurčí-li lékař jinak, zvyšte denní dávku vitamínu A, vitaminu C, vápníku, kyseliny listové, proteinů, vitamínu B12 a zinku. Vezměte v potaz to, že vaše nehty jsou závislé na vás. Jen na vás záleží, jak správně udržujete zdravou výživu.

Laky na nehty
Vždy začínejte zpevňujícím lakem na posílení a ochranu nehtů. Lakování zakončete průhledným lakem, který zpevní celou práci, dodá jí větší trvanlivosti a dodá jim lesk a třpyt. Laky skladujte v lednici, pro udržení vyšší trvanlivosti a hladké konzistence laku. Snažte se je neskladovat v místnosti, která je studená. Lahvička laku může bez varování prasknout, což vám může přinést nečekané překvapení v podobě nepořádku.

Proti lámavým a křehkým nehtům
Nepoužívejte nehty jako nástroje. To znamená: žádné přebírání, škrábání, kopání, štípání, atd. Víte, kdo jste! Zvyšte množství vápníku ve stravě. Co nejméně používejte přípravky obsahující alkohol, především parfémovaná mléka a krémy. Pokud se jim vyhnete, nehty nebudou tolik náchylné k lámaní Při kontaktu s tvrdými čisticími prostředky nebo chemikáliemi nebo při soustavném ponoření rukou do vody si nasaďte gumové rukavice