384ZOBRAZENÍ


V růžové nemusíte nutně vypadat jako holčička – značka Gucci, která je spíše známá svou náklonnostik tmavým a agresivním barvám, ji letos také hojně využila ve své kolekci. A rozhodně se nedá říct,že růžová dodala ženě Gucci infantilitu, spíše hraje na kontrastu s její sexualitou a ostrýmvýrazem. Avšak pojďme se blíž podívat na to, co konkrétně chtěli návrháři říct svým „růžovým manifestem“.

Odstíny růžové se pohybují od mlhovité barvy okvětních lístků čajových růží, přes syntetický bubblegum až k agresivním fuchsiovým tónům. Zkrátka každý typ ženy si najde odstín pro sebe. Také styly,při jejichž tvorbě byla použitá růžová, sednou těm nejodlišnějším ženám.

Holčičkovské oblečení se objevilo u Anny Sui, Betsey Johnson nebo Louis Vuitton. Široké sukně, jako pro baletku, lehké látky, široké pásky, korzetové svršky, veselé punčocháče a střevíčkyna podpatku. Nádech pohádky k růžové zkrátka patří.

Ovšem ihned se objevuje kontrastující tvary u značek Gucci, Balenciaga, Giambattista Valli,Celine nebo Burberry. Jsou to buď pouzdrové šaty fuchsiové barvy, které působí energicky a stroze,nebo kombinace široké sukně a kožené bundy (Gucci), což dodává nádech záhadnosti a zároveň agrese.

Velmi populárními se také zdají být minišaty nejrůznějších střihů a odstínů. Mohou to býtbledě růžové volánové šaty od Roberto Cavalli nebo ThreeAsFour, nebo výrazná kombinace fuchsiové aoranžové od Emilio Pucci. Jejích kouzlu propadli zkrátka všichni a je možné, že se stanou novouvečírkovou uniformou.

Milovnice dlouhých společenských šatů také nezůstanou bez outfitu. Mohou si vybrat buďnádherné šaty značky Valentino, které jsou na prsou ozdobeny mašli, nebo najít inspiraci u Variace,kde jsou vzdušné šaty uvázány za krkem nebo se drží na jednom rameni.

Pokud máte strach se hned vrhnout do nakupování růžového oblečení, pořiďte si výrazné boty napodpatku, které si můžete vzít s šedými šaty nebo zpestřete své líčení o bubble gum lips, které byly jedním z největších tipů přehlídkového líčení. Stačí se odhodlat a pustit tuto optimistickou barvu z pódií do každodenního života.