305ZOBRAZENÍ

Kvůli neustálému zveřejňování nejnovějších a nejlepších vlasových produktů, vzniká řada nedorozumění o základních funkcích šampónu.

Moderní produkty mohou slibovat různé výhody. Od zvětšení objemu, po změnu barvy a povrchu. Ale nejdůležitější vlastnost šampónu je poměrně jednoduchá – umýt vlasy a pokožku. To byl hlavní požadavek již od dob, kdy byl vyroben první šampon.

Základní požadavky na šampon?
Schopnost vyčistit vlasy od mastnoty, prachu a špíny.
Měl by fungovat stejně dobře jak v měkké, tak ve tvrdé vodě.
Měl by být dostatečně jemný, aby nepodráždil oči, nebo kůži.
Měl by zanechat vlasy ve stejném stavu, jako byly před jeho použitím. Jinými slovy šampon nesmí žádným způsobem vlasy poškodit.
Složení šamponu – molekuly
Molekuly šamponu se skládají ze dvou částí: hlavy a ocasu. Zatímco ocas přitahuje špínu, prach, mastnotu a odpuzuje vodu, tak hlava přitahuje vodu, ale odpuzuje nečistotu. K aktivaci a správné činnosti molekul je zapotřebí vmasírovat šampon do vlasů a pokožky. Tak se zajistí, že všechna špína v přímém kontaktu se šamponem je doslova nasáta do jeho molekul. Tím vzniknou malé kuličky, které snadno smyje voda.

Přebytečný šampon nevyužitý k odstranění špíny se ovšem z vlasů odstraňuje mnohem hůře.  Proto tedy pořádně nepropláchnuté vlasy zůstanou pokryty vrstvou zbylého šamponu. Pokračovat v oplachování vlasů je nezbytné pro kompletní očištění od všech zbytků. Zde lze nádherně využít pravidlo „méně je někdy více“. Vždy je lepší použít méně šamponu, než ho potom mít příliš.