271ZOBRAZENÍ

Každá žena bezpodmínečně miluje své boty. Jste jako Carrie Bradshaw, módní ikona ze Sexu ve městě (hráje ji Sarah Jessica Parker), která investovala okolo 400000 dolarů do botníku plného botiček, ale ještě nevynosila všechny? Znáte své boty?

Jestliže se ve svých botách vyznáte, tím lépe pro vás. Můžete klidně přeskočit zbytek tohoto článku. A ještě lépe, dokážete nejlépe vybrat vhodné boty pro každou příležitost. Pokud se ale ve svých botách ztrácíte a nemáte ponětí o tom, jaké boty jsou okolo vás, mohl by vás tento článek zajímat.

Takže, znáte své boty?

Kotníčkový pásek – Tyto botičky jsou často na podpatku a mají přezku nebo pásek obtočený okolo kotníku. Mohou to být také sandály nebo elegantní lodičky. Pásků okolo kotníku může být více a mohou být obtočeny až nahoru k lýtku, což se vrací neustále do módy. Tlusté pásky okolo kotníku přidávají kotníku na objemu, proto si dejte pozor, aby vám nezkrátily nohy.

Baleríny, jarmilky – Balerínky mají nízké podrážky a uzavřené prsty vepředu. V poslední době se v módních trendech objevuje i otevřená špička u balerín. Často jsou využívány jako bačkory. Díky své nízké podrážce mohou být nepohodlné a zkracují nohy.

Dřeváky – Mají široké podrážky a jsou tradičně vyrobeny ze dřeva nebo z jiného moderního materiálu, který dřevo imituje. Mívají uzavřenou špičku a otevřenou patu.

Podpatky d’Orsay – Typ bot, kdy jsou odříznuty strany bot, a je odhalena klenba. Mohou být na klínku, s řemínkem i bez. Kotníčkový pásek se také může objevit.

Plátěnky – Druh bot, které jsou vyrobeny z plátěného materiálu a mívají pružnou podrážku. Vyrábí se nízké, vypadající jako papučky po babičce, ale i v letních provedeních na platformě.

Kočičí podpatky – Typ podpatků s nizoučkým a tenkým podpatkem. Zdůrazňují ženský tvar paty.

Mary Jane – Mívají popruhy na horní části nohou. Běžný je jeden i více. Vyrábí se na různě vysockých podpatcích. Špička je běžná kulatá a uzavřená. Podpatky obvykle nejsou jehlové.

Mula – Pro ně je typická otevřená pata a uzavřená špička. Podpatky mohou být široké nebo kočičkově tenké, klidně i vysoké. Řemínky na zapínání nemívají.

Boty na platformě – Mají vysokou podpatkovou podrážku, spojenou v jedno. Mohou být vysoké i nízké, vykrojené, robustní nebo uzoučké ve tvaru bodce.

Řemínky zepředu – Otevřená pata a okolo ní řemínky vedoucí ze přední části boty. Špička je kulatá nebo i do špičky, klasicky otevřená, existují i varianty se zavřenou. Na podpatcích nezáleží, mívají i zvýšenou podrážku vepředu pod prsty.

Jehlové podpatky – Jehly či hroty, není srandy na nich chodit. Nejtenčí podpatky různé délky, ty jsou typické pro tento typ bot.

Klínové – Typicky trojúhelníkové podpatky, které vedou většinou až na zvýšenou špičku, což vytváří klínový tvar. Mohou mít řemínky zepředu, platformu nebo další varianty. Bývají vysoké, ale mohou být i nízké